Aletta en de giraf

Van gewoon naar speciaal of buitengewoon onderwijs

‘Aletta, kom je me helpen?

Mama is aan het stofzuigen.

Aletta vindt het heel leuk om te helpen. Ze kan het ook goed.

Zoem, zoem, zoem, Aletta houdt de stang van de stofzuiger goed vast.

Alle kruimeltjes verdwijnen in de slang. Het is een héle lange slang.

Grappig, nu moet Aletta plotseling aan een giraf denken.

Giraffen hebben een lange nek, een hele lange nek.

Inhoud

Aletta kan niet zo snel leren. Als de juf maar wat meer tijd had, zou het best lukken, maar de juf heeft zoveel leerlingen in de klas dat ze niet zo vaak uitleg kan geven aan Aletta.

Aletta en de giraf is een therapeutisch verhaal voor kinderen in de basisschoolleeftijd die van het regulier naar het speciaal of buitengewoon onderwijs gaan. Het kan ook als voorlichtingsboek gebruikt worden in de klas om kinderen duidelijk te maken wat de schoolovergang betekent voor hun leeftijdgenoot. Dit boek is een hulpmiddel om de problematiek uit te leggen en bespreekbaar te maken.

De kinderboeken zijn opgebouwd met linkerbladzijde een grote tekening, rechts de (voor)leestekst en rechtsonder informatie betreffende de tekst voor ouders en hulpverleners.

Algemene informatie

Eerste druk 2008
Tweede druk 2014

Aletta en de giraf maakt deel uit van een serie therapeutische verhalen voor kinderen. Voor de eerste vier delen ontving Martine Delfos de Wilhelminaprijs. Stimuleringsprijs voor publicaties die in de provincie Utrecht uitblinken op het terrein van de jeugdhulpverlening.

ISBN

ISBN 9789085605331

Auteur: Martine F. Delfos
met illustraties van Sjeng Schupp
Uitgever: Niño / SWP, Amsterdam

2e druk, 2014

Gerelateerde uitgaves

Ga naar de inhoud